Marka Tescil

Marka Tescil

Vizyon Marka Patent firmamızı daha çok yeni girişimciler ile kurumsallaşmaya çalışan firmalar tercih ettiğinden başlangıç olarak logo tasarım ve tasarlanan bu logonun tescil işleminin yapılmasını sağlarız.

Bir işletmenin özellikle dijital mecrada yer alacak bir işletmenin olmazsa olmazı markasının tescilli olmasıdır. 

Peki marka tescil nedir? İşletmelerin ürün veya hizmetlerini, bir başka işletmenin ürün veya hizmetlerinden ayırt etmeye yarayan sözcüklerden, kişi adlarından, ünvanlardan, şekillerden, harflerden, sayılardan oluşan her türlü işaret ve sembollere Marka denir.

İşletmeler uzun yıllar emek harcayarak büyüttükleri ürün ve hizmetlerinin adlarını, simgelerini, logolarını, ünvanlarını; Markalar ticaret unvanlarında yer alıp, ticaret siciline kayıt ettirilmiş olsa dahi 6769 Sınai Mülkiyet Kanunu'nda belirtildiği gibi Türk Patent ve Marka Kurumu tescil etmemişlerse yasal olarak o markanın sahibi değillerdir.

Marka tescil işleminden önce şirketiniz adına tescil edeceğiniz markanız için marka araştırma ve marka sorgulama yapmalısınız. Bu işlemleri resmi bir marka vekili aracılığı ile yapmanızı önermekteyiz. Marka başvuru aşaması ve sonrasında itirazlarla karşılaşmamak için markanızın daha önceden tescil edilip edilmediğini veya daha önceden tescil edilen bir marka ile ciddi oranda bir benzerlik gösterip göstermediği hususunda yeterli araştırma yapmalısınız.

Marka araştırmanızı internet üzerinden yapabilirsiniz. Genel olarak arama motorları vasıtasıyla marka olarak tescil ettirmek istediğiniz isim veya kelimenin internette ne şekilde yer aldığı, sizden önce başka kişiler tarafından marka olarak veya başka bir şekilde kullanılıp kullanılmadığı hususunda gerekli incelemeleri yapabilirsiniz.

İletişim

  • 0 850 226 14 16
  • info@vizyonmarkatescil.com
  • 1593/1. Sokak No:18 D:21 Bayraklı-İzmir